- Dorota Surma
- Relacje z imprez
Noc Świetojańska
W piątek 23 czerwca 2017 r. nad zalewem w Strawczynie odbyła się "Noc Świętojańska" zorganizowana przez Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie. Świetnej zabawie nie przeszkodził nawet deszcz. Rozpaliliśmy ognisko, gdzie każdy mógł upiec kiełbaskę, a później dziewczęta rzucały wianki do wody. Wedle staropolskich zwyczajów odbyło się również poszukiwanie kwiatu paproci. Dzieci rozpierała energia więc ruszyliśmy na spacer wokół zalewu, podczas którego były różne zadania do wykonania np. skakanie na skakance, malowanie kwiatów kredą, a…















